האזינו: מנכ”ל טקסאון מתראיין ל-103FM

10/05/2021

שתף כתבה

מייסד ומנכ”ל טקסאון, טל כרמון, התראיין השבוע לאלון גל וליאת רון בתוכנית “איפה הכסף” ברדיו 103FM. כרמון דיבר על מקרים שבהם מגיע לשכירים החזר מס שאינם מודעים לו, וקרא לשכירים לדרוש את החזר המס שלהם עבור שנת 2020.

האזינו לריאיון (מיד אחרי הפרסומת):

נעבור לנושא מאוד קרוב לליבי, החזרי מס. גם השכירים בינינו זכאים להטבות מס, ולא יודעים על זה בכלל. והמדינה לא מספרת לנו על זה. זו ‘שיטת מצליח’. שלום לטל כרמון, הבעלים של טקסאון.

היי, שלום לכם.

תוכל לתת לנו דוגמאות לשכירים שלא יודעים שהם יכולים לקבל החזר מס?

הכי פשוט זה משכנתא. כל מי שיש לו משכנתא, יש לו ביטוח חיים, שמזכה בזיכוי מס של 25% על כל סכום שאתה משלם. אם אתה משלם 200 שקל בחודש, מגיע לך בחזרה 50 שקל.

וכמה זה יוצא בחישוב שנתי?

כבר עשינו את החישוב הזה: במשכנתא של 20 שנה, החזר המס עשוי להגיע ל-20 אלף שקל.

וואו. אפשר לנסוע עם זה פעמיים לחו”ל, עם כל המשפחה. תן לנו עוד דוגמאות שיקפיצו אותנו.

כל אישה שילדה. מי שילדה למשל בנובמבר, יכולה לקבל דמי לידה לשלושה חודשים, או בשנה שהיא ילדה או בשנה אחרי. אם היא קיבלה דמי לידה באותה שנה, בשנה הבאה יש לה החזר מס מובנה. ואם היא קיבלה דמי לידה רק בשנה אחרי הלידה, יש לה החזר מס מובנה בשנת הלידה.

ומס הכנסה לא מספרים ש”מחכה לך הפתעה קטנה”

לפני חודשיים היה פסק דין בבית המשפט המחוזי, במשפט ייצוגי נגד רשות המיסים, כדי שתחזיר לאזרחים את הכסף. בית המשפט פסק שסביר לחלוטין כי שכירים יגישו בקשה להחזרי מס, ובעצם קיבע את המצב הנהוג היום.

מהניסיון שלי בענף, טל, כשפונים לחברות להחזרי מס, הן אומרות – אל תשלם כלום, אבל אם וכאשר יגיע לך, ניקח ממך 15-20% מההחזר.

זה גם לא “אל תשלם לי כלום”. בתקנון יש כמעט תמיד גם איזה 450 שקלים שמסתתרים איפשהו.

אז מה השיטה של טקסאון?

תראו, כמיליון וחצי שכירים זכאים להחזר מס עבור 2020. יש להם שלוש אופציות: לשכוח מזה, כמו שעשו עד היום, ללכת לאחת החברות הללו, או לבוא אלינו. אנחנו שינינו את הפרדיגמה, ולוקחים דמי מינוי חודשיים של 8 שקלים בחודש, וכל שנה מגישים את החזר המס, ללא עמלות, ללא אחוזים.

אז ריטיינר של 8 שקלים בחודש, ואתם מטפלים בי כל שנה?

כל שנה. אם תירשם עכשיו זה סוגר לך את 2021. אם אתה רוצה לבדוק אחורה, תשלם מחיר קבוע של 69 שקלים לכל שנה. וזהו. אין עמלות, אין אחוזים ואין שום דבר מעבר.

אפשר להגיש 6 שנים אחורה, נכון?

נכון, עד 6 שנים אחורה. אני אומר שוב – באפריל פתחו את האפשרות להגיש בקשה להחזר מס עבור שנת הקורונה. חלק מהשכירים מקבלים אלפי שקלים על השנה הזו, שכל כך הרבה אנשים נפגעו בה. עכשיו זה הזמן להגיש בקשה ולקבל את הכסף.

טל, הנושא חשוב והדברים מעניינים. תודה שהארת את עינינו.